Kaimo romantika: kur jos ieškoti

Kai laukuose smulkintuvai smulkina šieną ir jį presuoja į pašaro plėveles, romantikos kaime gal ir mažiau. Tačiau apskritai žmogus, gyvenantis tokio tipo gyvenimą, miestą iškeitęs į kaimą, gali tik pasidžiaugti, kiek daug čia gražių ir romantiškomis vadintinų akimirkų būna.

Gerieji gamtos kvapai

SmulkintuvaiPastaruoju metu smulkintuvai daug kvapų neskleidžia, tačiau tuomet, kada kaime pasklinda smulkinamos žolės, šieno kvapas – prabunda ir kažkokie malonūs jausmai. Juk kaip gera užuosti žolę, kuri yra gyvybė, vasara, sveikata, saulė ir nuostabiausias jausmas susiliejant su gamta. Taigi, tai gerieji gamtos kvapai. Kaip ir miško kvapas, taip pat visų žydinčių laukų ir gėlynų, suformuotų galbūt jau namų kiemuose. Šie gamtos kvapai yra nepasiekiami žmogui, gyvenančiam mieste, jis turi mėgautis jau kitokia romantika.

Saulės kilimas ir leidimasis

Kitaip tariant saulėlydis ir saulėtekis. Jis, žinoma, egzistuoja ir mieste, bet mieste žmonės tai mato rečiau. Kodėl? Todėl, kad, visų pirma, mieste žmogus negali taip gerai matyti dangaus ir saulės ir kitų dangaus kūnų, nes jam juos užstoja aukšti pastatai. Antra, mieste tenka skubėti ir visada žiūrėti, kur statai koją, kur eini. Tai sukelia ne tik tam tikrą stresą, bet ir paprasčiausią poreikį žiūrėti žemyn ir aplink, bet ne į dangų. Eini greitai, žiūri, kokios eismo sąlygos. Visai kas kita yra tuomet, kada tenka žiūrėti ne žemyn, o į dangų – tai kaimo romantika. Čia gali užsilipti ant kalvelės ir matyti pačius gražiausius dalykus.

Gamtos garsai

Kas maloniau ausiai, jeigu ne pavasario paukščių giesmės? Tai tikrai dalykai, kurie mums visiems malonūs, ir taip gera pagaliau suprasti, kad baigėsi žiema, niūresnis metų laikas, ir vėl prasideda puikioji vasara. Tačiau aišku gamtos garsus reikia mokėti irgi stebėti, teisingai juos interpretuoti. Kartais jie ir įspėja: galbūt artėja audra ir metas traukti namo.

Fizinis nuovargis ir geras poilsis

Kaime gyvenantis žmogus gali jaustis labai maloniai ir tuomet, kai jaučia fizinį nuovargį dieną padirbėjęs gamtoje. Kalba neina apie beatodairišką nugaros lenkimą laukuose. Gal žmogus žolę nupjaus, gal stogo kraigą pasitaisys, gal šuns būdą meistrautus. Ir tai bus ta maloni fizinė veikla, kuria užsiimti tikrai gera, o dar geriau – vakare jausti pelnytą nuovargį. Kitaip nei mieste, kur galbūt visą dieną tiesiog tenka sėdėti prie kompiuterio ir nieko gero neveikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *