Ką reikia žinoti apie miško pardavimo sandorį?

Miško pardavimas nėra paprastas sandoris, todėl nepakanka pasiskelbti, kad parduodu miska ir laukti kada gausite pinigus. Miško savininko pagrindiniu tikslu turi tapti tinkamos miško supirkimo įmonės paieška. Taip pat reikia žinoti, ką norite parduoti ir kaip tai padaryti teisingai.

MiškaiPradėkime nuo pradžių. Pirma ką turi padaryti miško savininkas, tai nuspręsti ar jis nori parduoti visą mišką, kas suprantama kaip miško žemės ir jame augančių medžių pardavimas, ar tik medžius be žemės. Tai sunkus, klausimas ir tik pats savininkas turi išsiaiškinti visus niuansus tiek vieno, tiek ir kito pasirinkimo bei apsispręsti. Tam tikrais atvejais parduoti visą mišką su žeme gali būti naudinga tiems, kurie mišką gavo palikimu ir juo nenori rūpintis. Taip pat dažni pardavimo atvejai tarp tų savininkų, kuriems pablogėja sveikata ir jie nebegali tinkamai prižiūrėti mišką. Jei parduodama tik mediena, tai toks pasirinkimas palankus tiems, kurie brangina savo nuosavybę ir tiesiog tokiu būdu atnaujina mišką arba tiems, kurie užsiima medienos auginimu ir pardavimu. Abiem atvejais parduoti žemę su mišku tikrai nėra geras sprendimas. Žinoma, yra ir kitokių priežasčių bei tam tikrų niuansų tiek vienu, tiek ir kitu atveju, todėl kiekvienas savininkas svarstantis ką daryti su pardavimu, turi viską išsiaiškinti iki smulkmenų, kad galėtų priimti tinkamą sprendimą. Jeigu tai padaryti sunku, tai visuomet verta konsultuotis su teisininkais ar miško pardavimo klausimus išmanančiais specialistais. Tai padės priimti teisingiausią sprendimą.

Kai jau nuspręsite ką norite parduoti, tai turite surasti patikimus miško supirkėjus. Nepakanka tik paskelbti, kad parduodu miska. Reikia žinoti, kad geriausia rinktis miško supirkimo įmonę, kuri vykdo veiklą legaliai. Tokiu atveju išvengsite daugelio nesklandumų. Ypatingai teisinių, todėl norėdami viską atlikti teisingai ir neturėti problemų, sandorį sudarykite su skaidrią politiką palaikančia įmone. Tuomet visi terminai, pinigų suma ir teisiniai reikalai bus įvykdyti tinkamai.

Tikriausiai svarbiausias klausimas, kurį sau užduoda miško savininkai yra susijęs su miško kaina. Tiesa, yra tokia, kad niekas jums negali jos pasakyti, nesužinoję reikiamos informacijos apie mišką ir žemę. Reikia suprasti, kad miško kainos apskaičiavimas nėra paprastas, tai sudėtingas ir daug žinių bei patirties reikalaujantis darbas. Geriausia kreiptis į profesionaliai dirbančias miško supirkimo įmones, kurios pagal reikiamus jūsų pateiktus duomenis galės pateikti preliminarų skaičiavimą. Taip bus lengviau suprasti, kiek pinigų galite gauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *