Virtuvės ir valgomojo baldai

Virtuvės baldaiVis populiarėjant virtuvėms sujungtoms su valgomuoju, kalbama apie šių dviejų zonų interjero derinimą. Tokiais atvejai derinami virtuvės ir valgomojo baldai parenkant tinkančias spalvas ir kitas detales. Taip sukuriama jauki erdvė, kurioje malonu gaminti maistą ir jį valgyti. Planuojant virtuvės ir valgomojo interjerą, svarbią vietą užima baldai. Tik sukūrus vientisą derantį spalvų ir baldų išdėstymą virtuvės ir valgomojo zonose turėsite jaukią zoną skirtą maisto gamybai, ir valgymui. Kaip teisingai pasirinkti, kad netektų gailėtis?

Svarbiausias kriterijus – patogumas. Baldai turi būti patogūs. Kalbant apie virtuvės baldus, reikia paminėti, kad patogumas turi būti suprantamas kaip patogus naudojimasis baldais. Visos spintelės, stalčiai ir išplanavimas turi būti patogus naudojimuisi. Virtuvėje laikoma labai daug maisto produktų, indų, stalo įrankių ir kitų maisto ruošimui ir valgymui skirtų daiktų, kurie turi būti tinkamai sudėti ir laikomi. Tam reikalingos gerai suplanuotos spintelės ir stalčiai. Svarbus ne tik išdėstymas, bet ir dydžiai, aukščiai, pločiai. Taip pat itin didelės reikšmės turi pats virtuvės baldų išdėstymas. Reikia pakankamai vietos palikti kriauklei, stalo paviršiui, kuris skirtas maisto ruošimui, kaitlentei ir kitiems buitinės technikos prietaisams. Geriausia, jei kreipiamasi į virtuvės baldų gamybos meistrus, kurie atvyksta ir viską išmatavę parinks tinkamo dydžio virtuvės baldus, kurie bus tinkamai pagaminti ir sustatyti. Patogus naudojimasis virtuve turi labai didelę reikšmę. Taip taupomas laikas maisto ruošimui, nes viskas yra patogiose vietose. Taip pat tai didžiulis komfortas pačiam žmogui, kuris puikiai jaučiasi savo virtuvės zonoje.

Ne mažiau svarbūs ir valgomojo baldai, kurie taip pat turi būti komfortiški. Čia labai svarbus yra valgomojo stalas ir kėdės. Stalas turi būti pakankamo dydžio ne tik šeimos nariams, bet ir netikėtai atėjusiems svečiams. Kėdžių skaičius taip pat priklauso nuo šeimos dydžio bei labai gerai turėti bent dvi kėdes, kurios skirtos svečiams. Labai svarbus komfortiškas sėdėjimas, todėl kėdės ir stalas turi būti tinkamo aukščio. Ypatingai kėdės turi būti komfortiškos sėdėjimui, su patogia nugaros atramos dalimi.

Ne tik komfortas, bet ir baldų spalvos labai aktualios kuriant interjerą. Virtuvės ir valgomojo zona turi derėti spalvomis. Nebūtina rinktis tos pačios spalvos, bet spalvos turi derintis. Pavyzdžiui, virtuvės baldai baltos spalvos, o valgomojo stalo paviršius taip pat baltos spalvos, tačiau stalo kojos ir kėdės gali būti natūralios rudos medienos spalvos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *