Lakiantis mityba itin svarbi

PapildaiŽalingų įpročių atsisakymas, visapusė sveikatos diagnostika, maisto papildai ir sveika mityba, folio rūgšties vartojimas, fizinis aktyvumas ir buvimas gryname ore – tai dalykai, kurių paprastai imasi būsimos mamytės, planuodamos pastoti. Nėštumo metu sveika mityba ir aprūpinimas maistingomis medžiagomis labai svarbu.

Pirmuosius tris mėnesius mityba nusilpsta

Itin svarbiu laikotarpiu laikomas pirmasis nėštumo semestras, atitinkantis maždaug trylika savaičių. Šiuo laikotarpiu mamyčių racionas labai keičiasi, tačiau dažniausiai vartojami tam tikri maisto papildai, taip pat folio rūgštis. Nors visos besilaukiančios žino, kad sveika mityba šiuo ir kitu laikotarpiu yra itin svarbi, deja, praktikoje kartais būna labai sunku tai įgyvendinti. Net ir sveikiausiai iki nėštumo besimaitinusios moterys, staiga tampa neatpažįstamos. Jeigu vargina pykinimas, vėmimas, labai pakinta galimybės valgyti vieną ar kitą maistą. Atsiranda maisto netoleravimas ir į daržoves ar kitus sveikesnius pasirinkimus galimai net pažvelgti būna neįmanoma, o ką jau kalbėti apie valgymą. Vėmimą sukelia tam tikri maisto produktai, dažniausiai tuomet moterys gali valgyti tik angliavandenius ir kažką tokio, ką mėgsta nutukę maži vaikai – saldžius saldumynus, bulvių traškučius – visiškai nesveiką maistą. Puiku, jeigu bent jau gaunami reikalingi maisto papildai, ir pavyksta juos nuryti nesupykinus. Prastai pirmąjį semestrą besimaitinančios būsimos mamos vėliau jaučiasi kaltos, kad taip buvo, tačiau pakesite situaciją labai sunku.

Vėliau stengiamasi valgyti sveikiau

Antrojo semestro metu pavyksta atsigriebti, nes jaučiamasi dažniausiai jau geriau, padidėja apetitas, ima ir augti svoris. Tada galima rinktis ir labiau subalansuotą mitybą: valgyti daugiau daržovių, tinkamai apdorotos žuvies, gerti pieno, valgyti kalcio turinčių produktų ir kt. Atsisakyti nereikalingų angliavandenių. Tiesa, labai padidėja apetitas. Besilaukiančios moterys jį apibūdina kaip nepertraukiamą ir nepasotinamą alkį – vos tik pavalgai, tuojau pat vėl jautiesi visiškai alkana, lyg visą dieną nieko nebūtum valgiusi. Pirmojo semestro metu tai yra sudėtingiausia, nes nevalgymas taip pat skatina ir vėmimą, tad tenka su tuo sugyventi.

Kiekviena istorija – skirtinga

Visgi moterims nereikėtų kaltinti savęs, kad jos negali valgyti kažkokių sveikų produktų: jeigu organizmas diktuoja savo taisykles, galbūt tą daro ne be priežasties. Be to, kiekvienos moters istorija iš tiesų yra skirtinga. O sąmoningai besilaukianti moteris vis tiek visais atvejais savo kūdikiui linkės tik geriausių dalykų, o ne kažko blogo, todėl ji stengsis daryti viską, kad naujagimiui būtų viskas gerai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *