Kokia vitamino D nauda?

Įvairūs vitaminai užtikrina tam tikras organizmo funkcijas. Ne išimtis ir dažnai minimas vitaminas D. Nors vitaminus galime gauti valgant maistą, tačiau dažniausiai gauname nepakankamą kiekį. Kokia jo nauda mūsų sveikatai ir ar tikrai jo reikia?

Riebus maistas su vitaminaisPirmiausia reikėtų pasakyti, kad D vitaminas yra hormonas, kurį organizmas pagamina iš turimo cholesterolio. Daugelis girdėjo, kad šis vitaminas pasigamina būnant saulėje, tačiau ar tai tiesa? Galima pasakyti, kad buvimas saulėje suintensyvina šio vitamino gamybą, todėl reikia žinoti, kad, jei būnate saulėje ir jūsų oda gauna saulės spindulių, tai šis vitaminas gaminasi. Dėl to dažniausiai vasaros metu vitamino D nereikia profilaktiškai vartoti, tačiau šaltuoju metų laiku jo tikrai daugeliui trūksta. Lietuvoje būna mažai saulėtų dienų, todėl didžioji dalis mūsų šalies gyventojų susiduria su vitamino D trūkumu.

Išskiriamos dvi pagrindinės vitamino D formos. Pirmoji vadinama vitaminu D3. Jis gaunamas iš gyvulinės kilmės maisto, pavyzdžiui, žuvis arba kiaušinio trynys ir t.t. Kita rūšis – D2. Gaunama tik iš kai kurių rūšių grybų. Labai svarbu paminėti, kad geriausiai žmogaus organizmas pasisavina vitaminą D3. Norintys gauti šio vitamino su maistu turėtų vartot ne tik žuvį ar kiaušinio trynius, bet ir krevetes, pievagrybius arba menkių kepenėlių aliejų.

Kaip suprasti, kad jums trūksta vitamino D? Geriausia, jei kreipiatės į šeimos gydytoją, kuris paskiria vitamino D tyrimą ir tuomet bus tiksliai žinoma ar yra trūkumas ir, jei yra, kiek vitamino D jums reikia vartoti. Vis dėl to yra tam tikri požymiai, kurie leidžia suprasti, kad galbūt yra trūkumas. Dažnai besikartojantys peršalimai arba nuolatinis nuovargis gali būti tuomet, kai trūksta vitamino D. Taip pat, jei jūs nuolat skundžiatės energijos trūkumu, geros nuotaikos nebuvimu, tai taip pat yra požymiai, kurie būdingi šio vitamino trūkumui. Ne tik emocinė būsena gali pranešti apie trūkumą. Odai ir plaukams vitaminas D taip pat labai reikalingas, todėl, jeigu sunkiai gyja žaizdos ar slenka plaukai, žinokite, kad reikėtų išsitirti dėl šio vitamino trūkumo.

Norint išvengti vitamino D trūkumo, reikia ne tik nebijoti saulės, bet ir tinkamai maitintis. Tiesa, ne visuomet su maistu galime užtikrinti, kad gauname pakankamą kiekį vitaminų. Tokiu atveju reikia pasirinkti kokybišką vitamino D vartojimą. Įsigykite vaistinėje arba maisto papildų parduotuvėje ir vartokite tiksliai taip, kaip nurodyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *