Kaip atidaryti veterinarijos kliniką?

Jei esate praktikuojantis veterinaras ar tik neseniai mokslus baigęs specialistas ir svajojate atidaryti savo veterinarijos klinika vilniuje, turėtumėte žinoti, jog vien investicijų ar paskolos tam tikrai nepakaks. Norint atidaryti, o svarbiausia – sėkmingai dirbti, jums reikės pasirūpinti daugeliu kitų svarbių dalykų.

Veterinarijos klinikaNors dauguma veterinarų pasirenka tiesiog įsidarbinti ir dirbti jau pasiteisinusioje ir klientūrą turinčioje klinikoje, atsiranda ir tokių, kurie pasiryžta įsteigti savo kliniką ir viską pradėti nuo nulio – susitvarkyti dokumentus, rasti partnerius ir kolegas, rasti pinigus reikalingus šiam darbui ir galiausiai, rasti sau klientūrą. Bet kokio verslo pradėjimas gali būti didelis iššūkis, jau nešnekant apie veterinarijos klinika vilniuje. Kaip bebūtų, susidėliojus tinkamą planą ir jo laikantis bei įgyvendinant punktus, viskas įmanoma.

Tikriausiai viena iš didžiausių problemų su kuria susidursite bus pinigai startui. Atidaryti savo veterinarijos klinika vilniuje ar kitame Lietuvos mieste kainuos tikrai daug pinigų. Tai padaryti sostinėje kainuos ypatingai daug, suma gali siekti bent kelis šimtus tūkstančių eurų. Rasti tinkamas patalpas, jas pritaikyti tokiai veiklai, atlikti reikiamus remontus ir įsigyti reikiamą įrangą kainuos tikrai nemažus pinigus. Jei galite pasirūpinti finansais, tuomet pasiryžti tokiam žingsniui verta.

Rekomenduojame pradėti nuo komandos ir plano. Tai yra du pirmutiniai dalykai, kuriuos reikėtų sustyguoti dar prieš pradedant savo verslą. Nors verslo planas gali atrodyti kaip nereikalingas laiko švaistymas, iš tiesų jis dažnai padeda išvengti klaidų arba atvirkščiai – pamatyti perspektyvų, kurių anksčiau nematėte. Verslo planas gali labai padėti ir ieškant investicijų – pristatydami gerai atrodantį verslo planą kur kas labiau patrauksite investuotojų dėmesį. Kaip paruošti gerą verslo planą? Turėtumėte suskaičiuoti visas išlaidas, surasti visus kelius, kaip bus pritraukiami klientai, apibūdinti savo teikiamas paslaugas, išvardinti savo stiprybes ir silpnybes bei paruošti bent kelių metų prognozes – kiek planuojate turėti klientų, kiek planuojate uždirbti pinigų ir pan.

Kitas dalykas – pradėkite dairytis patalpų kuo anksčiau. Nesvarbu ar planuojate pirkti ar nuomotis patalpas veterinarijos klinikai, kuo anksčiau žinosite kur ji bus ir turėsite visas sutartis, tuo greičiau galėsite pradėti tvarkyti kitus reikalus. Tam, kad atidarytumėte veterinarijos klinika vilniuje, jums reikės įvairių leidimų, o leidimų negausite neturėdami patalpų. Taip pat, prisiminkite jog patalpų įrengimas taip pat dažniausiai atima daugiau laiko nei planavote, todėl pradėkite tai daryti kaip tik galima anksčiau, antraip galite ir nespėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *