Būsto paskola 2021 metais: ką reikia žinoti?

2020 metai buvo pandemijos metai. Didelės dalies visų mūsų gyvenimai buvo paveikti labai smarkiai. Neabejotinai buvo paveikti ir visų mūsų finansai. Kas buvo išsiųsti į prastovas, kas prarado darbus, kas turėjo susimažinti atlyginimus, kas prarado darbus… Buvo visko. Visko buvo ir finansų rinkose.

2021 metai taip pat turėtų būti įdomūs metai. Bet mes jau galime tikėtis ramesnių metų dėl vakcinos atsiradimo. Bet mums taip pat turėtų būti įdomu, kaip tai paveiks nekilnojamojo turto rinkas ir kaip tai įtakos būsto paskolos ieškančių žmonių laimes ir vargus?

Būsto paskolosĮdomus pastebėjimas, kad 2020 metais, kai atrodo, kad visiems mums situacija buvo sudėtinga, labai daug žmonių, daugiau net nei pastarais metais, kreipėsi dėl būsto paskolos ir sėkmingai ją gavo. Kaip tai galėjo nutikti? Tą paaiškinti nėra taip jau sudėtinga: žmonės, kurie dirbo viduriniosios klasės vadovaujamąjį darbą, nelabai buvo paveikti visos pandemijos ir viso karantino. Galbūt psichologiškai ar kaip kitaip jie buvo paveikti, bet finansiškai – nelabai. Todėl tai nesutrukdė jiems tęsti gyvenimo ta vaga, kuria jie buvo įpratę iki tol.

Stebint situaciją su nekilnuojamuoju turtu ir atsižvelgiant į tai, kaip ekonomika bus įtakota 2021 metų įvykių Lietuvoje ir pasaulyje, mes galime daryti logišką prielaidą, kad situacija šioje rinkoje turėtų pagerėti lyginant su 2020 metais.

Ką tai reiškia jums, planuojančiam teikti paraišką paskolą būstui gauti? Tai reiškia porą dalykų.

Pirma, ką jums reikia žinoti yra tai, kad nekilnojamojo turto kaina Lietuvoje turėtų augti. Didžiausio augimo, kaip visuomet, galime laukti Vilniuje ir aplinkiniuose regionuose, Vilniaus priemestyje. Tai reiškia, kad jūsų būsto vertė bus didesnė, bet tuo pačiu tai reikalaus didesnio įsipareigojimo bankui, nes reikės pasiskolinti daugiau pinigų būstui įsigyti. Bet dar svarbiau yra kitas faktas: dėl tos pačios priežasties jums reikės didesnio pradinio įnašo, kuris sieks bent 15% būsto vertės. Nekilnojamojo turto kainos neturėtų išaugti taip drastiškai, kad įtakotų pradinio įnašo dydį 2021 metais, bet tą vis tiek verta turėti omenyje.

Antra, palūkanų dydis neturėtų kisti. Nei paklausos bei pasiūlos pokyčiai, nei pasikeitimai globalioje ir Europos Sąjungos monetarinėje politikoje neturėtų įvykti, o tai reiškia, kad būsto paskolos ir toliau bus išduodamos rekordiškai mažomis palūkanomis.

Tai yra dvi pagrindinės būsto paskolų ir nekilnojamojo turto rinkos tendencijos, kurias reikėtų suprasti žvelgiant toliau į 2021 metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *