Apie skirtingus smulkiojo verslo buhalterijos modelius

Norėdamas pradėti savo savarankišką veiklą ar smulkųjį verslą, fizinis asmuo verčiau žinotų, kur teikiamos buhalterinės paslaugos Vilniuje ar kitame mieste, kur jis gyvena. Kad galėtų lengvai tas paslaugas gauti ir sužinoti visus aktualiausius su mokesčiais ir įvairiomis įmokomis susijusius dalykus. Štai keletas savarankiško verslo modelių ir su jais susijusių buhalterinių klausimų.

Dirbant su verslo liudijimu

BuhalterijaTurbūt rečiausiai buhalterinės paslaugos Vilniuje bus reikalingos žmonėms, dirbantiems su verslo liudijimu. Aišku, visuomet galima kelti klausimą, ar viskas čia padaryta teisingai, tačiau tam tikrais atvejais verslo liudijimas yra pati lengviausia verslo forma. Kodėl? Dėl to, kad tereikia internetu ar prie langelio išsipirkti patentą tam tikrai trukmei ir susimokėti už tai iš anksto. Viskas. Jokių papildomų mokesčių ir kvitų rinkimo. Mokama yra GPM ir VSD. Taip pat visi savarankiškai besidraudžiantys asmenys dar už save turi mokėti PSD, tačiau tai yra aktualiau būtent tuomet, kada asmuo turi už save susimokėti, nes už jį niekur nemoka joks darbdavys.

Dirbant su individualia veikla

Kitas savarankiško darbo modelis – tai individuali veikla. Apsimoka, kuomet yra mažesnės mėnesinės įplaukos. Čia yra renkamos sąskaitos, kvitai, ir visa tai galiausiai deklaruojama, sumokami mokesčiai. Mokesčiai mokami metų pabaigoje VMI, arba galima kas mėnesį savarankiškai draustis SODRAI mokant tam tikras įmokas pagal kas mėnesį uždirbtas pajamas. Tai naudinga, kuomet norisi užsitikrinti, kad kas mėnesį tikrai būtų garantuotas kažkoks socialinis draudimas ir bent minimalus stažas. Esant poreikiui, tuomet galima išeiti į biuletenį ir pagal jį gauti taip pat išmokas. Dar individuali veikla mokesčių aspektu apsimoka ir dėl to, kad tai bene pigiausias būdas samdyti kitą žmogų. Tačiau vėlgi – samdymas jau tikrai yra sudėtingesnė forma ir dėl to reikėtų pasikonsultuoti ne tik su buhalteriais, bet ir galbūt su darbų saugos specialistais ar kitais subjektais.

Įkuriant mažąją bendriją

MB arba mažoji bendrija – tai smulkiosioms įmonėms priskiriamas juridinis asmuo. Mažoji bendrija moka įvairius mokesčius: pajamų mokestį, pridėtinės vertės mokestį, socialinį draudimą, privalomąjį draudimą ir gali tekti mokėti kitus mokesčius. Apskaita čia jau tikrai sudėtinga ir žmogui, kuris tiesiog nori dirbti su mediena ar kitu amatu, tai gali būti sudėtinga. Labai rekomenduojama konsultuotis su patikimais buhalteriais. Individuali įmonė – panašūs mokesčiai, didesnė atsakomybė. Mat MB forma atsakomybę prisiima tik įmonės turtu, o individuali įmonė – ir įkūrėjo asmeniniu turtu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *