Kaip valyti nesubraižant paviršių?

Kaip prižiūrėti ir valyti medinius, keramikinius bei metalinius paviršius? Tam nereikia ypatingų priemonių. Kiekviena šeimininkė savo spintelėje ras sodos, druskos, alyvuogių aliejaus ir acto. Papasakosime, kaip valyti paviršius, naudojant šias paprastas priemones.

Patalpų valymas su mediniais paviršiais

Parketui ir kitiems mediniams paviršiams labiausiai kenkia vanduo. Tokias grindis reikėtų pirmiausia išsiurbti su sausu dulkių siurbliu. Įsisenėjusioms dėmėms panaikinti naudokite kepimo sodą. Valant medinius paviršius nenaudokite didelį rūgštingumą turinčių chemikalų, nes jie gali išblukinti valomą vietą. Galite rinktis medžiui skirtas, specialias chemines priemones. Pašalinus dėmes, drėgna šluoste išplaukite grindis. Toks patalpų valymas su mediniais paviršiais bus efektyvus ir jų nepažeis.

Keramikinių plytelių valymas

Jeigu jūsų grindis ar sienas dengia keramikinės plytelės, ilgainiui tarpuose pradeda kauptis nešvarumai. Patalpų valymas užtruks kiek ilgiau, nes reikės pašalinti ir šiuos nešvarumus. Vis tik tai nėra labai sudėtinga. Galite pasidaryti valiklį, sumaišę actą ir vandenį. Supylę jį į purškiamą butelį apipurkškite plytelių tarpus, palaukite pusvalandį. Kai nešvarumai atidrėks, juos nuvalykite šluoste, tuo pačiu nuvalykite ir plyteles. Į tarpus pripylus šiek tiek druskos ir palaikius bent pusdienį, panaikinsite pelėsių likučius. Vėliau druską nušveiskite šepečiu ar kempine. Keramikines plyteles taip pat galima valyti mažą PH turinčiais valikliais. Šiaip jos yra gan atsparios įvairiems valikliams, taigi galite panaudoti ir tuos, kuriuos turite namuose.

Metalo paviršiai

Dažniausiai su metaliniais paviršiais susiduriama virtuvėje. Kiekvienai šeimininkei tenka valyti dujinę viryklę, šaldytuvą ir kitus prietaisus, ant kurių labai greitai pasimato pirštų antspaudai ir kitokios dėmės. Jas galima pašalinti naudojant paprastas buities priemones: alyvuogių aliejų, actą, šluostes ir vandenį. Pirmiausia ant šluostės užpilkite šlakelį alyvuogių aliejaus ir juo ištepkite paviršius. Tada ant šluostės užpilkite acto ir juo dar kartą nuvalykite paviršių, pašalinkite aliejaus likutį. Ir galiausiai švaria šluoste perbraukite ir pašalinkite prieš tai naudotų priemonių likučius. Taip padirbėję džiaugsitės spindinčia virykle, šaldytuvu, skalbimo mašina bei indaplove.

Kartą į pusmetį ar metus rekomenduojama kruopščiai išvalyti plytelių tarpus, panaikinti pelėsį, pašalinti visas įsisenėjusias dėmes grindyse, balduose ir visur, kur tik jas randate, nuvalyti langus. Visa tai, be abejo užtrunka nemažai laiko. Jeigu negalite jo skirti tvarkymuisi, jums pagelbės valymo paslaugas teikianti įmonė „Tavo Švara“. Buto, namo, darbo patalpų valymas bus atliktas nepriekaištingai, profesionalūs valytojai atnaujins visus paviršius, naudodami kiekvienam skirtas specialias valymo priemones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *