Kaip pargabenti palaikus iš užsienio?

KapinėsGyvenimas kupinas tiek linksmų, tiek ir graudžių akimirkų. Kaip bebūtų gaila, kai kurios iš jų yra tiesiog neišvengiamos – nes viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Jei nutiktų taip, jog jūsų artimojo ar draugo gyvenimas pasibaigtų jam esant užsienio šalyje, o jums tektų pasirūpinti laidotuvėmis, galite susidurti su nemažais sunkumais. Palaikų pervežimas yra ganėtinai sudėtingas dalykas, todėl suorganizuoti tokio masto operaciją gali kainuoti labai daug. Būtent dėl šios priežasties siūlome kreiptis į įmones, kurios užsiima tokiais reikalais profesionaliai – tokiu būdu ne tik nusimesite didžiulę naštą nuo savo pečių, bet ir potencialiai sutaupysite nemažą krūvą pinigų. Kadangi palaikų pervežimas susideda iš daugybės įvairių niuansų, kuriuos tikriausiai žino toli gražu ne kiekvienas, vienoje ar kitoje vietoje padaryta klaida gali kainuoti labai brangiai. Tuo tarpu jei tokią misiją patikėsite profesionalams, jie išspręs viską maksimaliai operatyviai ir su mažiausiomis sąnaudomis.

Kaip elgtis, jei netekote artimojo, kuris gyvena užsienyje?

Jei jau nutiko taip, kad vieną dieną susilaukėte nemalonios žinios, jog jūsų artimasis gyvenantis užsienyje paliko šį pasaulį, visų pirma pabandykite nusiraminti, kad ir kaip sunku tai galėtų būti. Norint tinkamai atsisveikinti su velioniu ir deramai palydėti jį į amžinąją kelionę, visų pirma reikės padaryti nemažą darbą – pargabenti jo palaikus atgal į Lietuvą. Apimti didžiulių emocijų ir liūdesio to padaryti jūs paprasčiausiai nesugebėsite.

Pirmas dalykas kurį turėtumėte padaryti, tai apsupti save artimais žmonėmis, paguosti vieni kitus ir bandyti išspręsti šią situaciją. Žinoma, pats protingiausias sprendimas tiesiog susisiekti su laidojimo įmonėmis ir pasiteirauti ar jie teikia tokią paslaugą – ar jie galėtų pargabenti jūsų artimojo palaikus iš svetimos šalies? Patarimas labai paprastas – laidotuvių organizavimą patikėkite tai įmonei, kuri pati gali ir pargabenti palaikus. Taip išvengsite daug vargo, kadangi nereikės ieškoti ir samdyti 2 skirtingų įmonių, viena iš kurių apsiimtų tiesiog pervežimu, kai tuo tarpu antroji organizuotų visus likusius laidojimo reikalus.

Palaikų pervežimo kaina didžiąja dalimi priklauso nuo to, kaip toli yra ta šalis. Akivaizdu, jog kuo toliau yra palaikai, tuo brangiau juos kainuos parsigabenti. Jei žmogus anapilin iškeliavo kaimyninėje šalyje, pvz. Latvijoje ar Lenkijoje, jo palaikų pargabenimas nekainuos labai daug, nes tai bus galima padaryti automobiliu. Tuo tarpu jei tai nutiko toliau – pvz. Skandinavijoje ar Didžiojoje Britanijoje, neišvengiamai reikės pasitelkti lėktuvą, kurio bilietas kainuos tikrai brangiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *