Ką reikia žinoti apie garantijos pratęsimą?

Vis daugiau žmonių perka įvairius daiktus ir nori, kad jie kuo ilgiau jiems nesugestų, todėl tampa aktualus garantijos pratęsimas. Tai puiki galimybė apsisaugoti nuo netikėtų išlaidų, kurios gali būti, jei pasibaigus gamintojo suteikiamai garantijai kažkas nutiks pirkiniui. Ką reikia žinoti apie garantijas ir jų pratęsimą?

Ilgesnis garantinis laikotarpisPirmiausia ką reikia žinoti, kad kiekvienai prekei gamintojas suteikia garantiją. Lietuvoje šis laikotarpis yra 2 metai. Pasibaigus šiam laikotarpiui garantijos nebėra. Jeigu po 2 metų pirkiniui kažkas nutinka, tai visos išlaidos tenka pirkėjui. Vis dažniau galima išgirsti, kad daiktai sugenda pasibaigus garantiniam laikotarpiui t.y. po 2 metų nuo pirkimo pradžios. Dėl to pirkėjai ieško įvairių būdų, kaip to išvengti. Geriausia ką galima padaryti, tai pasirinkti pratęstą garantiją. Tiesa, ne visi pardavėjai suteikia tokią galimybę, todėl galima patiems ieškoti, kas siūlo šią paslaugą.

Renkantis pratęsto laikotarpio garantiją galimi įvairūs variantai. Pavyzdžiui, galima pratęsti vienerių metų laikotarpiui, dviejų metų laikotarpiui arba trejų metų laikotarpiui. Taip pat gali pasirinkti ir iki penkerių metų pratęstą garantiją, nors toks pasirinkimas daug retesnis. Kokį laikotarpį rinktis, priklauso nuo prekės kainos, gamintojo reputacijos ir pirkėjo pageidavimo. Vieni renkasi pratęstą garantiją vieneriems metams ir su gamintojo suteikta 2 m. garantija, turi iš viso 3 metų garantiją. Kiti nori kaip įmanoma ilgiau turėti apsaugą nuo gedimų, todėl renkasi 2 metus gamintojo garantiją ir papildomai perka 5 metų garantiją. Tokiu atveju turima 7 metų garantija. Tai ilgas laiko tarpas, kuris leidžia pirkėjui ramiai jaustis dėl gedimų rizikos.

Daugelis pirkėjų ilgai svarsto ar verta mokėti papildomai už tai, kad būtų prekės garantijos pratęsimas. Vieni pasisako už tai, kad pakanka 2 metų garantijos ir jei per tą laikotarpį nesugenda, tai prekė kokybiška ir tarnaus ilgiau, nei 2 metus. Kiti pasisako priešingai ir mano, kad pasibaigus 2 metų garantijai didelė tikimybė, kad prietaisas suges, todėl renkasi bent 1 metų pratęstą garantiją. Dar kiti nori maksimalios apsaugos ir renkasi ilgiausius pratęsimo terminus. Ką rinktis priklauso nuo jūsų įsitikinimų ir to, kiek galite papildomai mokėti. Juk pratęsta garantija kainuoja papildomai, o jei pirkinys brangus, tai pratęsta garantija bus nepigi. Viską reikia gerai apgalvoti ir apskaičiuoti. Tuomet galima bus priimti tinkamiausią sprendimą ir pasirinkti ar jums reikalinga pratęsta garantija, ar ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *