Prostatos vėžio stadijos

Prostatos vėžio stadijosPagal vyrų sergamumo piktybiniais navikais skaičių pirmauja prostatos vėžys. Svarbu paminėti, kad tai yra liga, kuri sėkmingiausiai gydoma, svarbu tik laiku pastebėti ligos pradžią. Skiriamos keturios prostatos vėžio stadijos, pagal kurias parenkamas tinkamiausias gydymas ir didžioji dauguma ligonių pasveiksta. Ką apie tai reikia žinoti?

Prostatos vėžys gali būti labai klastinga liga, nes dažnai ja sergama ir nejuntama jokių ligos simptomų. Dėl to ji vadinama klastinga liga. Kartais nutinka ir visai priešingai, kai liga staigiai progresuoja ir progresuodama sukelia daug negalavimų, pavyzdžiui, stiprius skausmus. Tiesa, dažniau staigus ligos pasireiškimas ir progresavimas būna jaunesniems nei 50 metų pacientams, o vyresniems dažniau būna lėtai progresuojanti liga. Svarbu žinoti, kad tai nėra taisyklė ir galimi įvairūs atvejai, todėl bet kurio amžiaus vyrai turi būti budrūs. Taip pat reikia žinoti, kad serga ne tik vyresnio amžiaus vyrai, bet ir jauni vyrai. Dažnai dar galima išgirsti, kad tai vyresnio amžiaus vyrų liga ir jauniems tikrintis nereikia, tačiau medikai primena, kad tikrintis sveikatą reikia visiems vyrams, nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Įtariant ligą ar norint profilaktiškai pasitikrinti, reikia atlikti tyrimus, kuriuos skiria gydytojas. Lietuvoje tyrimas kompensuojamas vyresnio amžiaus vyrams, tačiau gydytojai rekomenduoja vyrus sulaukusius keturiasdešimties metų reguliariai atlikti šį tyrimą. Tik atlikus reikiamus tyrimus nustatoma ar yra prostatos vėžys. Jeigu reikia, gydytojai be pagrindinių tyrimų, skiria ir papildomus. Po visų tyrimų paaiškėja, kokios yra prostatos vėžio stadijos. Jei tai pirma ar antra stadija, tai liga lengvai gydyma ir pasveikimas siekia 99 proc. Reikia paminėti, kad ligos pradžioje dažnai net neskiriamas gydymas, o tiesiog stebėjimas, nes liga gali neprogresuoti. Tiesa, tuomet bus būtinas reguliarus kas pusmetis atliekamas patikrinimas. Kitais atvejais, kai liga yra trečios ar ketvirtos stadijos, reikės parinkti tinkamą gydymo metodą. Pasveikimo procentas taip pat didelis, todėl, nors tai ir yra onkologinė vyrų liga, tačiau ji nėra tokia pavojinga, kaip kitos vėžio ligos. Tai turėtų paskatinti vyrus laiku kreiptis dėl tyrimų ir nebijoti apsilankymo pas gydytojus.

Lietuvos medikai didelį dėmesį skiria prostatos vėžio profilaktikai ir gydymui. Toks dėmesys skiriamas ne be reikalo, juk šie susirgimai užima didžiąją dalį visų onkologinių ligų, kuriomis serga vyrai, skaičių. Norint išvengti šios ligos reikia nuolat tikrinti sveikatą ir propaguoti sveiką gyvenimo būdą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *